Prof.Dr.Saip Denizoğlu

Prof.Dr.Saip Denizoğlu

Saip Denizoğlu, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olduktan sonra 1993-1999 yılları arasında doktora eğitimini Atatürk Üniversitesinde tamamladı. 1999-2006 yıllarında aynı üniversitenin Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yaptı. 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaparken 2010 yılında Doçent oldu. 2011 yılından bu yana Saip Denizoğlu Dental Clinic olacak Etiler'deki kendi muayenehanesinde estetik ve protetik diş hekimliği uygulamalarına devam etmektedir.

Saip Denizoğlu çalışmalarında, özellikle tam seramik restorasyonlarla estetik uygulamalar (lamina veneer), İmplant destekli protetik restorasyonlar, kanal tedavili dişlerin indirekt restorasyonları gibi restoratif diş hekimliği, uygulamalarına odaklanmıştır.

Klinik çalışmalarında mülti-disipliner yaklaşımın önemini kavramış, alanlarında yetkin uzmanlar ile birlikte çalışmakta, restorasyonların uzun dönem başarısı ve ileriye dönük diş tedavi planlamaları olmasına özen göstermekte, böylelikle güncel ve modern diş hekimliği hizmeti vermektedir.

Hasta memnuniyeti ön koşulu ile, güncel uygulamaların ve gelişen teknolojilerin hasta ve hekim konforuna sağladığı pozitif katkının bilincinde olarak mesleki yaşamına devam etmektedir.

Hizmetler