Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Dişler arasında boşlukların kapatılması, mininmal çapraşıklığı olan vakalar, renklenme ve form bozuklukları ile dişeti-diş ilişkilerinin yeniden düzenlenmesi gereken durumlarda bireye daha etkileyici bir gülümseme kazandıran, dişlerde minimal bir pürüzlendirme yapılarak yapıştırılan porselen restorasyonlardır.

Kanal tedavili, ya da aşırı madde kaybına uğramış olan dişlerin kayba uğramış olan bölgelerinin, dişin aynı renk ve orijinal morfolojilerine sadık kalınarak üretilen porselen dolgulardır. Restore edilen dişler tedavi sonunda tedavi olduğu fark edilmez.

Estetik ve fonksiyonel amaçlarla yapılan, metal içermeyen, ışık geçirgenlikleri sayesinde istenilen kozmetik ve doğal görünümün verilebildiği restorasyonlardır. Özel yapıştırma teknikleri sayesinde uzun dönemde tedavi tekrarı gereksinimi azalır. Bu estetik tedaviler;

  • Tam seramik kaplamalar:
  • - Alümina seramikler (Emax Empres)
    - Lösit kristal ile güçlendirilmiş seramikler (Estetik Empress)
  • Zirkonya destekli kaplama ve köprüler

Dişler arası boşlukların (diastema) kapatılmasında daha ekonomik bir yaklaşım olan estetetik dolgular kullanılarak klinikte tek seansta gerçekleştirilen restorasyonlardır.

Klinikte 30-45 dakikada uygulanabilen ve sonucu oldukça yüz güldüren etkisi bireyin diş bakımına bağlı olarak 2 yıl kadar sürebilen estetik maksatlı uygulamalardır. Kanıtlanmış herhangi bir zararı yoktur. Renk değişikliğine uğramış kanal tedavili tek dişlerde uygulanabildiği gibi canlı dişlerde de uygulanabilen preparatlardır.